nasza galeria
artysci
sztuka w Lodzi
architektura
linki
kontakt


pagerank


PARTNERZY

archiwum

Wyszukaj z Google

 

Na semestr do łódzkiej ASP!
W Galerii Promocji Młodych można oglądać wystawę piętnastu młodych artystów – w tym semestrze studentów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Przyjechali do łódzkiej ASP z kilkunastu zagranicznych uczelni z Wielkiej Brytanii, Portugalii, Turcji, Bułgarii, Rumunii, Litwy i Niemiec. Od lutego do czerwca 2008 poznawali pracownie i możliwości edukacyjne, które oferuje łódzka szkoła. Galeria Promocji Młodych, ul. Limanowskiego 166, 22.06-06.07.2008.
Czytaj więcej >>>
Anonimowi
Życiu w dużym mieście towarzyszy poczucie anonimowości. Mijamy codziennie tysiące ludzi. Twarze ich bardziej lub mniej zapadają nam w pamięć. Często ludzie w tłumie wydają się nam znajomi, często spotykamy te same osoby w codziennej drodze do szkoły, pracy. Nic o nich jednak nie wiemy. Projekt „Niewidzialne życia” Joanny Bieli Garrido był próbą przełamania tej bariery. Galeria Promocji Młodych, maj 2008.
Czytaj więcej >>>
Z życia łódzkiego Manhattanu.
„Dobrze tu się żyje”, „Spokojne osiedle” – takie słowa padają w filmie Bartosza Łukaszonka. Ale jest też wypowiedź kobiety, która zauważa, że Manhattan to slumsy. Rzeczywiście, odrapane, brudne budynki, przestarzałe w wystroju wnętrza nie budzą sympatii u przypadkowego przechodnia. Ale większość mieszkańców je polubiła. "Sprzecznym mieście", Galeria Manhattan 16.05-16.06 2008.
Czytaj więcej >>>
Ślady przemijania.
Fotografia jest najszybszą i najbardziej obiektywną metodą utrwalania rzeczywistości. Dzięki jej powszechności możemy utrwalać swoje oblicze w różnych nastrojach, różnych okresach życia. Fotografować się z bliskimi. Zatrzymać ważne momenty naszego życia na papierze światłoczułym. Jiři Šigut, "Moi najbliżsi", 8 - 31.05. 2008. Galeria FF.
Czytaj więcej >>>
TERAZ MŁODZI - O Konfrontacjach Młodych Architektów
W ostatni majowy weekend w Łodzi spotkało się 161 architektów młodego pokolenia – górną granicą wieku uczestników było 40 lat. Spotkanie zorganizowała redakcja miesięcznika Architektura-murator.
Czytaj więcej >>>
  |< << 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 >> >|