nasza galeria
artysci
sztuka w Lodzi
architektura
linki
kontakt


pagerank


PARTNERZY

archiwum

Wyszukaj z Google

 

W mieście kultury artyści nie mają głosu!
29 kwietnia zakończył się kolejny etap projektu Roberta Kuśmirowskiego realizowanego w kanałach Łodzi. Idea narodziła się ponad rok temu. Początkowo artysta realizował ją we współpracy z Galerią Manhattan, później już niezależnie prowadził rozmowy z łódzkim ZWiKiem (Zakładem Wodociągów i Kanalizacji).
Czytaj więcej >>>
Partytura przestrzeni
W kwietniu 2008, czyli w miesiącu, w którym artysta rozpoczął projekt 20 lat temu, znów powraca na Wschodnią. Miesiąc wcześniej artysta pojawił się w Galerii uzbrojony w nowoczesną aparaturę, która pozwala na precyzyjny zapis fizycznych jakości tego miejsca.
Czytaj więcej >>>
Banan podany na kilka sposobów
Ostatnio banan zwrócił uwagę trójki młodych artystów – Grupy Sędzia Główny i Karola Radziszewskiego, których wystawę można oglądać w galerii 86.
Czytaj więcej >>>
Poza ramami
Realizm Jerzego Krawczyka to tytuł obecnej ekspozycji w Galerii Blok. Po serii awangardzistów z kręgu Strzemińskiego oraz artystów, bliskich w swojej twórczości ideom patrona uczelni – pojawił się malarz, którego dzieła na pierwszy rzut oka są zaprzeczeniem konstruktywistycznych założeń. Galeria BLOK, ASP, 3.04 - 10.05. 2008.
Czytaj więcej >>>
Trójka Alchemików a Galerii Opus
Alchemia to tytuł wystawy trójki młodych łódzkich artystów - Adriany Lisowskiej, Dagmary Horab i Artura Malewskiego, prezentowanej w galerii Opus. Ekspozycję tworzą prace rzeźbiarskie, choć nie jest to jedyna dziedzina jaką się zajmują wystawiający artyści. Galeria Opus, wystawa czynna do 20 kwietnia 2008.
Czytaj więcej >>>
  |< << 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 >> >|