nasza galeria
artysci
sztuka w Lodzi
architektura
linki
kontakt


pagerank


PARTNERZY

archiwum

Wyszukaj z Google

 

W ŁODZI ZNÓW BĘDZIE BIENNALE
ROZMOWA Z ADAMEM KLIMCZAKIEM - DYREKTOREM WYKONAWCZYM FOKUS ŁÓDŹ BIENNALE. Adam Klimczak opowiada o genezie i charakterze zbliżającego się biennale, idei wydarzenia oraz planowanych działaniach.
Czytaj więcej >>>
JAKIE OBLICZA OBJAWIA ŁÓDŹ W 2010 ROKU?
O tegorocznej edycji konkursu "Oblicza Łodzi" rozmawiamy z Izabelą Zielińską - przewodniczącą Jury konkursu organizowanego cyklicznie przez Bałucki Ośrodek Kultury. Konkurs adresowany jest do wszystkich "niedyplomowanych" pasjonatów fotografii, w tym także młodzieży szkolnej.
Czytaj więcej >>>
INTERAKCJE ROZPOCZĘTE
10 maja w Piotrkowie Trybunalskim rozpoczął się kolejny, dwunasty już Międzynarodowy Festiwal Sztuki Performance Interakcje. Rozpoczęcie było szumne, z udziałem władz miejskich. Zaczęło się tradycyjnie od publicznego puszczenia bąka przez Prezydenta Miasta Piotrkowa czyli uruchomienia niegdyś popularnej zabawki dziecięcej, wirującej wokół własnej osi. Podczas oficjalnego otwarcia został uhonorowany Przemysław Kwiek, którego działania należą do klasyki sztuki performance.
Czytaj więcej >>>
NIE DENERWUJ SIĘ
„Nie denerwuj się” – powtarza często Bartosz Łukasiewicz. Słuszna rada, tylko dlaczego akurat on musi tak często powtarzać ją innym, ergo, dlaczego przy nim tak często ludzie się denerwują? Rzecz ciekawa dla samego Łukasiewicza, na tyle, że postanowił się do tego zjawiska odnieść poprzez performance.
Czytaj więcej >>>
13 (Ro)dowodów artystycznych
Coroczna wystawa młodych absolwentów łódzkiej ASP w Centralnym Muzeum Włókiennictwa to już tradycja. Na ekspozycji jak zawsze można było oglądać najlepsze dyplomy, tym razem z 2009 roku. Najlepsze, to znaczy zgłoszone jako takie przez wykładowców – promotorów prac z czterech wydziałów akademii, kształcących malarzy, grafików, dizajnerów, projektantów mody, fotografików, scenografów, rzeźbiarzy. Wymieniony przeze mnie podział jest oczywiście nieco sztuczny i stosuje się go raczej na potrzeby urzędnicze, niż na określenie faktycznych możliwości artysty.
Czytaj więcej >>>
  |< << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >|