nasza galeria
artysci
sztuka w Lodzi
architektura
linki
kontakt


pagerank


PARTNERZY

archiwum

Wyszukaj z Google

 

  Jakie Muzeum?
wypowiedź KRYSTYNY POTOCKIEJ
Czytaj więcej >>>
  Jakie Muzeum?
wypowiedź ARTURA ZAGUŁY
Czytaj więcej >>>
Panowie… Wszyscy nago, albo niech sczeźnie Łódź Kaliska!
Niech sczezną artyści – ten tytuł sztuki Tadeusza Kantora sparafrazowała Łódź Kaliska w swoim ostatnim projekcie „Niech sczezną mężczyźni”. Grupa po raz kolejny wykazała swoją skłonność do cytowania i pastiszowania oraz wykpiwania otaczającej rzeczywistości. Bo znając Łódź Kaliską chyba mało kto uwierzy, że wielkoformatowe fotografie-banery są jedynie apoteozą kobiecości, za którą nie kryje się żaden podstęp.
Czytaj więcej >>>
Szczęśliwa 13 - relacja z konkursu Oblicza Łodzi
W tym roku po raz 13 rozstrzygnięto konkurs Oblicza Łodzi. Wystawę pokonkursową można oglądać do 11 maja w Galerii Promocji Młodych Bałuckiego Ośrodka Kultury. Tegoroczna edycja zaskoczyła jury dużą ilością prac i poziomem wykonania. „W poprzednim roku apelowaliśmy o poważniejsze i rzetelniejsze podejście do tematu i do techniki, w jakiej prace są prezentowane. W tym roku widać tego efekty” - mówi Izabela Zielińska artystka-fotograficzka, przewodnicząca jury.
Czytaj więcej >>>
POProgram
27 marca w Łódzkim Domu Kultury zakończyła się wystawa Bartłomieja Jarmolińskiego - POProgram. Tytuł w oczywisty sposób odnosimy do kierunku w sztuce lat 60 tych XX w. bazującego na kulturze masowej( trawestując słowa Richarda Hamiltona: popularnej, przejściowej, taniej, seksualnej, dowcipnej, przynoszącej wielki dochód). Przywołanie założeń i estetyki popular - artu jest tu narzędziem analizy tak artysty, jak i odbiorcy sztuki a także wszelakich, łączących ich zależności.
Czytaj więcej >>>
  |< << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >|