nasza galeria
artysci
sztuka w Lodzi
architektura
linki
kontakt


pagerank


PARTNERZY

archiwum

Wyszukaj z Google

 

Młodzi performerzy znów zdobyli Manhattan.
W grudniu byliśmy świadkami kolejnego wieczoru poświęconego młodej sztuce performance. Tym razem zadziałali: Patrycja German, Angelika Fojtuch, Anna Kalwajtys i Jonathan Skinner.Wszyscy zaproszeni artyści, mimo, że nie ukończyli jeszcze 30 lat mają już spory dorobek performerski i zafundowali publiczności całą gamę doznań i emocji.
Czytaj więcej >>>
Układanka
Co można ułożyć z wystawy Agaty Jakubowskiej, Anny Sidorkiewicz – Wrodyckiej i Ewy Filipczak pt. Tangram? Odpowiadź, że tysiące postaci, roślin i zwierząt byłoby dużą przesadą. Wszystkie artystki niedawno ukończyły ASP i wychodzą z akademickich działań, nierzadko prób, na drogę poszukiwań własnej wrażliwości i właściwego języka do jej wyrażania, chociaż po obejrzeniu wystawy, można pokusić się o stwierdzenie, że proces ten przebiega powoli.
Czytaj więcej >>>
Młodzi artyści o 5 Aukcji Promocyjnej
W zeszłym miesiącu miała miejsce V Aukcja Promocyjna Absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Aukcję organizuje łódzki Dom Aukcyjny Rynek Sztuki wraz z pomocą samych artystów. Eksperyment, którego podjął się ponad 2 lata temu Wojciech Niewiarowski przerodził się w cykliczną, organizowaną co pół roku imprezę. Po ostatniej edycji postanowiliśmy zapytać artystów biorących udział w aukcji o wrażenia. Zadaliśmy im kilka pytań dotyczących tego przedsięwizęcia. Odpowiedzieli nam Bartłomiej Koter, Renata Gawryszczak, Monika Murawska, Kamila Brama i Kasia Dąbrowska.
Czytaj więcej >>>
Cielesność to mocny punkt
„Własna cielesność i prawda własnego ciała to mocny punkt sztuki kobiet.” – mówi Natalia LL w wywiadzie udzielonym Gazecie Wyborczej, przy okazji wystawy w Galerii 86. Artystka o cielesności mówi ze świadomością feministki.
Czytaj więcej >>>
Sztuka na fali
Łukasz Ogórek przysłał intrygujące zaproszenie na swoją wystawę w Galerii Wschodniej. Obrazek przedstawiał rodzaj planu z nazwiskami 4 znanych krytyków i kuratorów: Jolanty Ciesielskiej, Magdaleny Ujmy, Grzegorza Musiała i Jarosława Lubiaka. Wszyscy czworo współpracowali wcześniej z artystą. W zaproszeniu zaznaczono, że goście powinni zabrać ze sobą radioodbiorniki.
Czytaj więcej >>>
  |< << 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 >> >|