nasza galeria
artysci
sztuka w Lodzi
architektura
linki
kontakt


pagerank


PARTNERZY

archiwum

Wyszukaj z Google

 

Nowa – stara kolekcja
Na wystawę „Szkic 2: Siła formalizmu” (Muzeum Sztuki w Łodzi) otwartą na jesieni ubiegłego roku warto się wybrać z dwóch powodów. Ekspozycja stała się okazją do przewietrzenia magazynów. Ciekawy jest też sam sposób podejścia do kolekcji. Odbiega on od tradycyjnej porządkująco-chronologizującej maniery. „Siła formalizmu” jest re-interpretacją zbiorów, próbą odczytania ich na nowo. Wystawę oglądać można do 24 marca.
Czytaj więcej >>>
Studiując u Strzemińskiego
Władysław Strzemiński to niemal legenda. Postać barwna i kontrowersyjna, nie tylko ze względu na jego koncepcje sztuki lecz także z powodu życia osobistego – twórczego i burzliwego zarazem związku z żoną - Katarzyną Kobro. To pedagog, któremu łódzka ASP (dawna PWSSP) zawdzięcza cechy charakterystyczne, dzięki którym wyróżniła się na tle innych placówek w kraju.
Czytaj więcej >>>
O tegorocznym konkursie Gepperta
Od 9 stycznia w Ośrodku Propagandy Sztuki w Łodzi możemy oglądać pokonkursową wystawę młodych artystów pod tytułem Malarstwo! Prąd zmienny.
Czytaj więcej >>>
O malarstwie bez malarstwa
Najnowsza propozycja Kamila Kuskowskiego „Uczta Malarstwa” zajęła przestrzenie Atlasa Sztuki. W jednej sali, pomalowanej na kolor czerwonego wina, artysta zawiesił książki o malarstwie, „oprawione” w złote ramy.W drugim pomieszczeniu złote ramy stały się granicą przezroczystych, szklanych stołów, na których ustawiono kompozycje z owoców, naczyń, napojów – martwe natury. Atlas Sztuki - wystawa czynna od 14.12.2007 do 20.01.2008.
Czytaj więcej >>>
  Taniec z gwiazdami świata sztuki
Zjawisko Celebritis nie jest mi obce. Kojarzę te i tamte lokalne sławy ale nie obchodzi mnie jak tańczą, gotują, co myślę o życiu ile miały orgazmów i z kim i gdzie po raz pierwszy się przespały.
Czytaj więcej >>>
  |< << 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 >> >|