nasza galeria
artysci
sztuka w Lodzi
architektura
linki
kontakt


pagerank


PARTNERZY

archiwum

Wyszukaj z Google

 

Bezdomna o tolerancji.
W tym roku „Kolorowa Tolerancja” oprócz wymowy społecznej zyskała również wymiar artystyczny. Stało się tak za sprawą Galerii Bezdomnej (inicjatywy Andrzeja Świetlika i Tomka Sikory), w której po raz pierwszy zaistniała wystawa tematyczna.
Czytaj więcej >>>
FIORENZO ZAFFINA - "RANA"
Rozmowa z Fiorenzo Zaffiną - włoskim artystą zaproszonym do stworzenia dzieła na murze jednej z łódzkich kamienic.
Czytaj więcej >>>
Iza Cieszko - STATYSTYKA
Iza Cieszko w Bagdad Cafe zaprezentowała swój najnowszy projekt artystyczny – Statystyka. Temat wydaje się mało emocjonalny, szczególnie dla artystki, której malarstwo zaczęło się od ekspresjonistycznych inspiracji, obrazów zapełnionych karłowatymi postaciami, ludzi oglądanych w krzywym zwierciadle. Bagdad Cafe, od 14.03.2007.
Czytaj więcej >>>
Święto Kobiet z grupą Sędzia Główny
Kiedy tulipany w wazonach Łodzianek zaczynały już więdnąć, czyli dzień po dniu kobiet, swój hołd złożyły łódzkim kobietom Karolina Wiktor i Aleksandra Kubiak. Na zaproszenie Galerii Manhattan grupa Sędzia Główny wykonała performance odnoszący się do roli łódzkich kobiet w historii i jak i w świecie współczesnym.
Czytaj więcej >>>
  PSYCHOZA NAZWY - rzecz o postępującej estetyzacji
Współczesny świat ogarnięty jest psychozą nazw. Wszystko musi się ładnie, czytelnie nazywać. Wielkie magazyny handlowe zamieniają się w Galerie, przejmują określenia jeszcze do niedawna zarezerwowane wyłącznie dla sfery kultury.
Czytaj więcej >>>
  |< << 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 >> >|