nasza galeria
artysci
sztuka w Lodzi
architektura
linki
kontakt


pagerank


PARTNERZY

archiwum

Wyszukaj z Google

 

O czym marzy dziewczyna?
w Galerii Manhattan Agata Zbylut zaproponowała widzom kobiece opowieści. Ślub to tak naprawdę szczególny dzień, „moment przejścia” dla kobiety. To ona jest wychowywana do roli żony, matki. To ona często zmienia nazwisko, tym samym wchodzi do innej rodziny, zmienia swoją tożsamość – mentalnie i formalnie... Fotografie, interaktywna instalacja, obiekt i projekcja video, Galeria Manhattan, ul Wigury 15, Wernisaż 12.10.07, godz. 19.00. Wystawa czynna do 02. 11., pon.-pt., w godz. 11.00-18.00.
Czytaj więcej >>>
Wiersze do oglądania
Do niedawna w Galerii Bałuckiej można było oglądać wystawę malarstwa Przemysława Wachowskiego pt "Wota nieśmiałych motocyklistów". Obrazy Przemysława Wachowskiego są jak wiersze do oglądania. Artysta jest wytrawnym kolorystą, barwa tworzy obraz, buduje jego strukturę i nastrój.
Czytaj więcej >>>
"ti tabu dibu daj" czyli zatarcie granic sztuki.
Czasy, w których żyjemy charakteryzuje zacieranie granic, zacieranie właśnie, a nie przekraczanie, bo chyba to, co było do przekroczenia już dawno zostało przekroczone (dotyczy to także granic dobrego smaku we wszystkich dziedzinach aktywności człowieka). Granica między sztuką wysoką a niską stała się umowna, jeżeli nie iluzoryczna, tak samo między muzeum a galerią, galerią a sklepem.
Czytaj więcej >>>
Gdzie fabryki z tamtych lat?
„Gdzie fabryki z tamtych lat… czas zatarł ślad” – taka konkluzja – parafraza znanego niegdyś utworu wykonywanego w wersji polskiej pzez Sławę Przybylską – nasuwa się po obejrzeniu wystawy fotografii Michała Kaweckiego zaaranżowanej w pofabrycznych przestrzeniach WSHE (galeria Erbo).
Czytaj więcej >>>
Chłodny pocałunek obok biura podróży
Jarmoliński zaprzedał duszę malarstwu i chyba nigdy go się nie wyrzeknie za żadną cenę. Takie zorientowanie na jedną dziedzinę to rzadko spotykana postawa wśród młodych twórców, często źle widziana przez współczesnych kuratorów. Typ malarstwa też „mało modny”, ale Jarmoliński wydaje się tym zupełnie nie przejmować.
Czytaj więcej >>>
  |< << 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 >> >|