nasza galeria
artysci
sztuka w Lodzi
architektura
linki
kontakt


pagerank


PARTNERZY

archiwum

Wyszukaj z Google

 

Czarne światło / Białe światło – wystawy KEDA OLSZEWSKIEGO i TOMASZA WENDLANDA na dobry początek Fotofestiwalu.
4 maja, dzień przed oficjalnym rozpoczęciem Fotofestiwalu w Łodzi otwarte zostały dwie wystawy indywidualne – Keda Olszewskiego „Błyskotki” w Galerii Wschodnia oraz Tomasza Wendlanda „Black Light” w Domku Ogrodnika (Patio Centrum Sztuki). Chyba trochę przypadkowo, ale korzystnie złożyło się, że obie w pewien sposób odnoszą się do zagadnienia światła. Obie zaciekawiają niekonwencjonalnym podejściem do problemu i rozszerzają ten obszar poszukiwań artystycznych.
Czytaj więcej >>>
ETIUDY Andrzeja Łobodzińskiego
Do 22 maja w Ośrodku Propagandy Sztuki w Łodzi można oglądać wystawę Andrzeja Łobodzińskiego „Obrazy i etiudy komputerowe”, na której pokazano prace artysty z ostatnich lat. System znaków, który stosuje Łobodziński, mimo tego, że oparty na geometrii, nie jest jednak pozbawiony czynnika ludzkiego – bardzo często w idealnych formach geometrycznych widoczny jest gest, rysowanie „z ręki”.
Czytaj więcej >>>
Między filmem dokumentalnym a dokumentacją filmową
17 kwietnia w Muzeum Kinematografii w Łodzi, w ramach Festiwalu Sztuka i Dokumentacja miały miejsce dwa pokazy. Podczas pierwszego można było obejrzeć filmy o sztuce wybrane z archiwum Wytwórni Filmów Oświatowych przez Tomasza Komorowskiego i Lecha Lechowicza, podczas drugiej prezentacji pokazywane były filmowe dokumentacje sztuki performance z Europejskiego Festiwalu Sztuki Performance (EPAF) prezentowane przez Waldemara Tatarczuka.
Czytaj więcej >>>
Fotografię postrzegam jako medium pasjonujące lecz coraz bardziej "wytarte" - rozmowa z Katarzyną Majak.
O przewodniku dla kolekcjonerów fotografii, wygranej w konkursie "Optical: Staged" (2010) oraz jej ostatnim pobycie w Nowym Jorku z Katarzyną Majak rozmawia Anka Leśniak.
Czytaj więcej >>>
Relacja z wystawy SAVE AS ART
15 kwietnia 2011 roku otwarta została wystawa Save as Art. Ekspozycja ta, zorganizowana w ramach 3 Festiwalu Sztuka i Dokumentacja zainaugurowała działalność Galerii Imaginarium, mieszczącej się w Łódzkim Domu Kultury, w Łodzi, przy ul. Traugutta 18. Wystawę można oglądać do 8 maja 2011 od wtorku do soboty w godz. 14.00-18.00.
Czytaj więcej >>>
  |< << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >|