nasza galeria
artysci
sztuka w Lodzi
architektura
linki
kontakt


pagerank


PARTNERZY

archiwum

Wyszukaj z Google

 

Autoportret z zakrytą twarzą
Autoportret artysty nie jest w sztuce niczym nowym. Od czasów renesansu twórcy na różne sposoby prezentowali światu swoje oblicze.Autoportret pokazuje jak widzi siebie artysta, jak chce być postrzegany, pokazuje i kreuje tożsamość twórcy. Czy jeśli jednak artysta zakryje twarz, nadal mamy do czynienia z autoportretem?
Czytaj więcej >>>
Obrazy do jedzenia, deptania, mrożenia i przypalania
Artysta wyciska bezpośrednio na płótno jagody, wiśnie, wystawia obrazy na działanie czynników atmosferycznych. Ustawia obrazy w środku pola pełnego maków, kładzie na płótnie dynie i pozwala im gnić, wędzi podłoże malarskie nad ogniskiem. Ale Piotr C. Kowalski to nie tylko „malarz agroturystyczny”, jak go żartobliwie nazwał Leon Tarasewicz (zresztą dobry znajomy C. Kowalskiego), gdy pracowali w jednej sali, przygotowując prace na wystawę Enter/Escape w Szczecinie. C. Kowalski rozkłada również swoje płótna w przestrzeniach miejskich, na chodnikach, trotuarach, gdzie zostają one podeptane przez przechodniów.
Czytaj więcej >>>
Nie o to chodzi, by złapać króliczka…
Tytuł zdarzenia „Nie o to chodzi, by złapać króliczka, ale by gonić go”, wzięty z popularnej piosenki Skaldów, ma z jednej strony podkreślić przyjemność samego szukania, często pełnego nadziei, z drugiej zachęcić uczestników wydarzenia do tego, by pozwolili się poprowadzić sztuce. Zdarzenie naruszające poczucie realności odbiorców, ma przez to otworzyć ich na sztukę, pozwolić spojrzeć na dzieło nie tylko jak na przedmiot do podziwiania czy bodziec do refleksji, ale także swoisty kierunkowskaz i inspiracja do własnych poszukiwań.
Czytaj więcej >>>
Uwalnianie od przedmiotu
Tematem przewodnim wystawy „DESIRE/DECHIRER. Pragnienie/unicestwienie” jest biała suknia ślubna. Suknia, o dość prostym kroju, pojawia się zarówno na fotografiach, video, jak i jako obiekt, konkretny przedmiot, który można dotknąć.
Czytaj więcej >>>
Czy istnieje kolor przeźroczysty?
Wchodząc na wystawę do Galerii Wschodniej w pierwszej chwili mamy wrażenie, że Gorczyński zajmuje się video, fotografią i obiektem. Po przeczytaniu tekstu towarzyszącego pracom, dowiadujemy się jednak, że jego poszukiwania mają źródło w malarstwie. To ta dziedzina jest jego punktem wyjścia i dojścia.
Czytaj więcej >>>
  |< << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >|