nasza galeria
artysci
sztuka w Lodzi
architektura
linki
kontakt


pagerank


PARTNERZY

archiwum

Wyszukaj z Google

 

Bez konturu
Prezentacja w Ośrodku Propagandy Sztuki, to druga większa wystawa Wojciecha Ledera w Łodzi, w ciągu ostatnich trzech lat. Pomiędzy nimi był jeszcze w 2007 roku epizod w Galerii Wschodniej – „Sześć kamiennych obrazów”. W 16 obrazach z lat 2006 – 2008, pokazanych w OPS artysta operuje miękkimi materiałami – woskiem, piaskiem, pigmentem. Ośrodek Propagandy Sztuki, wystawa czynna 6.03 - 13.04. 2008
Czytaj więcej >>>
Eksperyment Nequitum
Projekt Andrzeja Wasilewskiego prezentowany w Galerii Manhattan to instalacja zajmująca dwa piętra galerii. Widz wchodzi do ciemnego pomieszczenia, co wywołuje z początku dezorientację. Wzrok się przyzwyczaja, a z ciemności wyłania się korytarz, w którym znajduje się dwoje drzwi. Galeria Manhattan, 14.03-04.04. 2008
Czytaj więcej >>>
Malarstwo - brak prądu!
W Ośrodku Propagandy Sztuki miała miejsce wystawa laureatów konkursu im. Eugeniusza Gepperta. Mimo, zamieszczonej już na Łódź-art recenzji z tego wydarzenia, nie mogę się powstrzymać przed dodaniem paru cierpkich uwag, do idyllicznego obrazu wystawy, jaki się z niej wyłonił.
Czytaj więcej >>>
  Kurator bez granic?
Historia XX wieku zna przypadki „bezczeszczenia” dzieł sztuki, polegające na ingerencji w dzieła istniejące, nierzadko uznane za ikony swoich czasów. Wystarczy wspomnieć gesty artystów: Picabii, de Kooninga, Łodzi Kaliskiej czy... Daniela Olbrychskiego. Zastanawia mnie jednak, kiedy zacznie się mówić o gestach kuratorów, którzy coraz częściej nie tylko aranżują wystawy, zestawiając dzieła w przemyślany sposób, mający na celu wyodrębnić jakiś problem, rzucić światło na to, co przemilczane, zapomniane, ale również ingerują w dzieło. Właśnie granic tych interwencji jestem ciekawa.
Czytaj więcej >>>
Logotypy polskości
Logotyp w reklamie to slogan, znak graficzny złożony ze znaków pisanych oddający specyfikę danej firmy, organizacji, idei. Czy można stworzyć logotyp narodu? W kilku zdaniach, obrazach oddać jego specyfikę? Takie, niełatwe zadanie postawili przed młodymi twórcami kuratorzy projektu „III Spotkań Artystycznych Aspekty. Polska – Poland”, Maciej Henryk Zdanowicz, Anka Leśniak.
Czytaj więcej >>>
  |< << 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 >> >|