nasza galeria
artysci
sztuka w Lodzi
architektura
linki
kontakt


pagerank


PARTNERZY

archiwum

Wyszukaj z Google

 

Relacja z wystawy MIT MITOLOGIA MITOMANIA
Zakończyły się 4 Spotkania Artystyczne ASPEKTY – Mit Mitologia Mitomania, w których zadaliśmy artystom pytanie o współczesne znaczenia mitu. W wystawie wzięło udział 34 młodych artystów z całej Polski, w tym 2 formacje artystyczne. Odpowiedzi były różnorodne, zarówno w kwestii poruszanych tematów jak i środkach wypowiedzi. Artyści wypowiedzieli się na temat mitów związanych z religią, sławą, wizerunkiem, kultem ciała a także edukacją. Sięgnęli do pradawnych kultów i mitów związanych z początkiem świata. Były też refleksje na temat brzmienia i definicji słowa mit. Poniżej znajdziecie dokumentację fotograficzną oraz opisy poszczególnych prac.
Czytaj więcej >>>
Kobro – Clark – spotkanie w ms2
Katarzyna Kobro i Lygia Clark nigdy się nie spotkały. Żyły w innych czasach, na dwóch odległych kontynentach. Katarzyna Kobro, współtwórczyni kolekcji Muzeum Sztuki w Łodzi, urodziła się na przełomie stuleci (1898) w Moskwie. W 1920 roku przeniosła się do Smoleńska, gdzie została wykładowcą rzeźby. Wtedy też wzięła ślub z Władysławem Strzemińskim. W tym samym roku - 1920, w Brazylii przychodzi na świat Lygia Clark. W latach 1950-52 Clark studiuje w Paryżu, u Fernanda Legera. W 1951 roku umiera Katarzyna Kobro. Lygia Clark żyje i tworzy do roku 1988.
Czytaj więcej >>>
Oddzielenie według Natalii LL
Prace Natalii LL sugestywne w swojej formie w połączeniu z zapisaną refleksją artystki wywierają wrażenie, które mimo tempa i wielu bodźców współczesnego życia trudno usunąć z pamięci. Mimo kolejnych wydarzeń, obowiązków, spraw do załatwienia widmo powraca. Chciałoby się powiedzieć Apage Satanas - odejdź Szatanie!
Czytaj więcej >>>
Przejść przez tęczę – performance niemożliwy?
Działanie Chojnackiej wywołuje refleksję na temat ludzkich marzeń, prób osiągnięcia niemożliwego. Często jednak, gdy uda się spełnić marzenie, przestajemy cenić to, co osiągnęliśmy. Próbując zrealizować marzenia jednocześnie się ich pozbawiamy. Przecież można by próbować ominąć tęczę ułożoną przy wejściu do galerii, wtedy dłużej cieszyłaby nas swoim blaskiem. Jednak pokusa, żeby znaleźć się w jej środku jest zbyt silna... wystawa: obiekt, instalacja dźwiękowa, grafika, video, Galeria Manhattan, ul. Wigury 15, otwarcie 28 listopada 2008, godz. 19, wystawa potrwa do 15.12.2008.
Czytaj więcej >>>
Malarstwo 3D
Poszczególne elementy realizacji Marka Radke wypełniające przestrzeń galerii wyglądają jakby rozsadziły płótna zorganizowane według zasad komponowania na płaszczyźnie i zaczęły lewitować w przestrzeni, ogarniać widza ze wszystkich stron.
Czytaj więcej >>>
  |< << 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 >> >|