nasza galeria
artysci
sztuka w Lodzi
architektura
linki
kontakt


pagerank


PARTNERZY

archiwum

Wyszukaj z Google

 

Jak się miewa młoda sztuka na Śląsku?
3 listopada w Ośrodku kultury Rondo, przy ulicy Limanowskiego w Łodzi zakończyła się wystawa młodych artystów zatytułowana Hał da you do? Prezentowani twórcy nie należą do żadnej, wspólnej, artystycznej grupy czy szkoły – łączy ich jedynie miejsce w którym żyją i pracują czyli Śląsk.
Czytaj więcej >>>
Welcome to Łódź Fabryczna Subway
Wreszcie w okolicach dworca Łódź Fabryczna powiało Europą. Nie trzeba było wcale gigantycznych funduszy potrzebnych na realizację utopijnych wizji architektonicznych, które spowodują wyburzenie kolejnego zabytkowego dworca w Łodzi. Efekt rewitalizacji fragmentu przestrzeni obok dworca osiągnięto dzięki sztuce. FLUO-SESSION - 15 -23.10.2008
Czytaj więcej >>>
Gdańsk na Manhattanie - performance z Trójmiasta
Weekend 10-11 października upłynął w Galerii Manhattan pod hasłem performance z Trójmiasta. Działania artystów pokazały, że sztukę akcji artyści z tego środowiska, (kojarzonego dla osób z zewnątrz z gdańską ASP), rozumieją bardzo szeroko. Rozpinała się ona między interakcją z publicznością (Marek Zygmunt), rodzinnym koncertem gitarowym (Adam i Maja Witkowscy) oraz multimedialną instalacją i video-performance (Robert Sochacki)
Czytaj więcej >>>
Kiedy sztuka staje się życiem
Niedawno w Galerii Promocji Młodych gościł artysta z Gdańska – Kuba Bielawski. Kuba należy do młodego pokolenia twórców. Znany jest głównie ze swoich mocnych performance, wystąpień na festiwalach i imprezach performerskich. W Łodzi gościł w 2007 roku, w wieczorze performance w Galerii Manhattan, zatytułowanym „Ciasteczko z pieprzem”.
Czytaj więcej >>>
Mistrzowie, władcy i potwory
Tytuł Master & Monster bardziej kojarzy się z grą komputerową, filmem fantasy niż z wystawą sztuki. Zawarta w tytule ekspozycji sugestia horroru i terroru wywołuje dreszczyk emocji, kusi, zaciekawia, sprawia, że decydujemy zagłębić się w ciemny korytarz opuszczonej kamienicy. Łódź, ul. Piotrkowska 293/295. Master & Monster, kurator: Magdalena Ujma. Wystawa czynna od 05 do 28.09.2008 w godz.14-20.
Czytaj więcej >>>
  |< << 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 >> >|