nasza galeria
artysci
sztuka w Lodzi
architektura
linki
kontakt


pagerank


PARTNERZY

archiwum

Wyszukaj z Google

 

Uliczni artyści
Akademia vs Ulica to tytuł cyklu wystaw prezentujących sztukę plakatu, organizowanych przez Galerię Promocji Młodych. Tym razem na Bałutach gości grupa 3 Fala street-artowców z Bielska-Białej. To grupa młodych ludzi, którzy działają anonimowo, jak mówią „w podziemiu”.
Czytaj więcej >>>
Dialog metafizyczny
Monika Krygier wykłada na ASP w Łodzi. Jest córką Stefana Krygiera – kolejnej ważnej postaci z kręgu Strzemińskiego, bliskiego współpracownika autora koncepcji unizmu, również profesora łódzkiej akademii. W jej twórczości odbijają się echa założeń Awangardy z Łodzi – dbałość o formę, konstrukcję, a także przemyślane użycie znaku plastycznego.
Czytaj więcej >>>
  Wybieram Foliówki!
Nazwa, medialny szum i …, merytoryczna miałkość. PR przesłoni brak pomysłów, przemyśleń i przygotowania. W tysiącu maili rozsyłanych po całej Polsce, świecie pochwalimy się sukcesami. Tylko, do czego to doprowadzi?
Czytaj więcej >>>
Miejski folklor
Na wystawie dominowały obrazy wykonane techniką szablonu. Prace w większości są czarno-białe, tematem są epizody, refleksje na temat prowincjonalnego światka. Mieszają się w nim: zaściankowe myślenie, przaśny i świętobliwy żywot zarazem z zalewem konsumpcyjnych dóbr zachodniej kultury.
Czytaj więcej >>>
Homo polonicus i sztuka powszednia
W ramach „Human –ex” - wystawy kilku młodych łódzkich twórców zaprezentowano 5 filmów Pawła Hajncla. Hajncel to artysta kojarzony już dobrze w łódzkim środowisku. Jego prace osadzone są w kontekście społeczno-politycznym, ale jednocześnie cechują się ironią i dystansem do zastanej rzeczywistości.
Czytaj więcej >>>
  |< << 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 >> >|