nasza galeria
artysci
sztuka w Lodzi
architektura
linki
kontakt


pagerank


PARTNERZY

archiwum

Wyszukaj z Google

 

A Ziemia kręci się coraz wolniej.
Tematem najnowszego projektu Artura Chrzanowskiego jest strefa Oriens. Kanwą do rozważań jest sekunda przestępna, której definicję autor umieścił na ścianie galerii. Na sąsiedniej ścianie zawiesił kilka fotografii „wygiętych” w kształt o półkolistym przekroju... Galeria Bałucka, Stary Rynek 2, wystawa czynna do 8 czerwca.
Czytaj więcej >>>
Wystawa w więziennych murach
Każdy artysta miał osobną przestrzeń – celę więzienną z tym, co w niej pozostało: umywalką, toaletą, rysunkami na ścianach. Wykorzystano też pomieszczenia karceru, świetlicy oraz łaźni. Zakład karny w Łęczycy zlikwidowano 31 grudnia 2006 roku. Wystawa w jego murach jest prawdopodobnie jednorazowym działaniem artystycznym, nawiązaniem do historii miejsca, które wkrótce zmieni swoje przeznaczenie. Wystawa PRZESTRZENIE WOLNOŚCI 17 - 28 maja 2008, budynek dawnego Klasztoru oraz Zakładu Karnego w Łęczycy - ul. Pocztowa 12.
Czytaj więcej >>>
Autoportret artysty - wystawa "Relacje2" Bartłomieja Jarmolińskiego w Ateneum Młodych w Warszawie.
W obrazach Bartka Jarmolińskiego tkwi coś niepokojącego - atmosfera tragedii, oczekiwania dramatu. Co je wywołuje?
Czytaj więcej >>>
Interkacje po raz dziesiąty!
W poniedziałkowy wieczór rozpoczęła się X – jubileuszowa edycja międzynarodowego Festiwalu Sztuki Performance „Interakcje”. Piotrków znów na kilka najbliższych dni stał centrum światowego performance. Start: 12 maja. godz. 18.00. SDA "Galeria OFF" - Ośrodek Sztuki Współczesnej, ul. Dąbrowskiego 5, Piotrków Trybunalski.
Czytaj więcej >>>
Osiem refleksji o przestrzeni miejskiej.
W kwietniu w Galerii Promocji Młodych miała miejsce kolejna edycja „Dilaogów z Przestrzenią”. Poprzednia koncentrowała się wokół problemu „Centrum-peryferia”. Założeniem tegorocznej był dialog z przestrzenią miejską, z dominująca ją w sposób coraz bardziej widoczny reklamą.
Czytaj więcej >>>
  |< << 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 >> >|