nasza galeria
artysci
sztuka w Lodzi
architektura
linki
kontakt


pagerank


PARTNERZY

archiwum

Wyszukaj z Google

 

"Kolorowe międzywojnie" w Muzeum Miasta Łodzi
Prace kilkunastu znakomitych artystów z lat 1918-1939 można oglądać od 21 marca w Muzeum Miasta Łodzi. Wśród nich znaleźli się m.in. Stanisław Ignacy Witkiewicz, Mojżesz Kisling, Roman Kramsztyk, Eugeniusz Eibisch, Zbigniew Pronaszko, Wacław Borowski i Konstanty Mackiewicz. Wystawa potrwa do 14 czerwca. 22 marca o godz. 13.00 zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie, które poprowadzi Monika Nowakowska.
Czytaj więcej >>>
Bezcenne wartości Moniki Czarskiej
6 lutego w Galerii Imaginarium otwarto wystawę malarstwa Moniki Czarskiej "Wartość. Awers-Rewers".To efekt trzyletniej pracy artystki nad pojęciem wartości i jego malarskim ekwiwalentem. Monika Czarska, przygotowując pracę o wartościach, postawiła przed sobą trudne zadanie: sięgnęła po pojęcia, które nie mają konkretnej formy, są niewymierne, bezcenne, o niejednoznacznych subiektywnych definicjach. Rozpoczęła niezwykle konsekwentne poszukiwania malarskich ekwiwalentów dla wyrażenia istoty szczęścia, wolności, prawdy, zdrowia, miłości, życia, namiętności, mądrości, czasu oraz marzenia. Zbudowała swoisty język symboli, za pomocą których stworzyła współczesną, osobistą ikonologię.
Czytaj więcej >>>
"Co ja tu robię?" - spotkanie z Arturem Chrzanowskim
14 grudnia w Muzeum Miasta Łodzi (kawiarni retroCafe) o godz. 18.00 będzie można spotkać się z Arturem Chrzanowskim.W przyszłym roku mija 20 lat jego działalności, co jest pretekstem do podsumowania dotychczasowej kreatywnej drogi, przedstawienia ostatniego dużego projektu "Getto XXI" oraz koncepcji kolejnych. Swoją prezentację twórca opiera na doświadczeniach z trzech rodzajów aktywności: pracy dydaktycznej, kuratorskiej oraz własnej twórczości. Będzie to swoista mapa Łodzi, pokazująca miejsca w których przez te lata działał lub które do działań go zainspirowały. Tło wizualne prezentacji to pokaz zdjęć, dokumentacji itp.
Czytaj więcej >>>
(Nad)realizm w Fabryce Wełny
Pabianicki Hotel Fabryka Wełny, ulokowany w monumentalnym kompleksie pofabrycznym należącym niegdyś do rodziny Baruchów, to kolejne miejsce odsłony oryginalnego projektu „Słyszenie – forma widzenia” autorstwa Andrzeja Fydrycha, młodego łódzkiego artysty, który od kilku lat eksperymentuje z malarstwem, grafiką i muzyką. Podobnie jak latem tego roku w Muzeum Miasta Łodzi, także w Pabianicach udostępnił on publiczności kilkanaście płócien średniego i dużego formatu, malowanych techniką mieszaną, wzbogaconych o przykłady grafiki: wielkoformatowe kolografie i wypukłodruki oraz miniatury z 15. Międzynarodowego Triennale Małe Formy Grafiki Polska-Łódź 2014.
Czytaj więcej >>>
6. edycja Londyńskiego Festiwalu Sztuki "Passion For Freedom"
W dniach 5-15 listopada w Embassy Tea Gallery w Londynie odbędzie się Festiwal Wolności "Passion For Freedom". Festiwal to coroczna wystawa prac "odważnych artystów", którzy poprzez sztukę odpowiadają na trzy zasadnicze pytania: 1. czym jest wolność? 2. jak łatwo ją utracić? 3. jak trudno ją odzyskać? Na festiwalu będzie można obejrzeć m.in. pracę Izabeli Maciejewskiej pt. "Getto XXI (Tęczowa Mapa), którą nie tak dawno można było zobaczyć na wystawie "Getto XXI".
Czytaj więcej >>>
  |< << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >|