nasza galeria
artysci
sztuka w Lodzi
architektura
linki
kontakt


pagerank


PARTNERZY

archiwum

Wyszukaj z Google

 

Agnieszka Ziemiszewska – NIC OSOBISTEGO
Przez ostatnie trzy miesiące w przestrzeni miejskiej Łodzi, Lublina i Warszawy mogliśmy natknąć się na prace Agnieszki Ziemiszewskiej „Nic Osobistego”. Projekt Ziemiszewskiej dedykowany jest przestrzeni publicznej, która coraz gęściej nasyca się komunikatami wizualnymi, głównie reklamami, a także plakatami społecznymi. Jak wiadomo komunikaty te traktują odbiorcę w sposób użytkowo-instrumentalny lub odgórnie mają nas edukować i uświadamiać w okreslonych kwestiach.
Czytaj więcej >>>
Sztuka dla dokumentacji – Dokumentacja dla sztuki. Relacja z wystawy Sztuka-Obiekt-Zapis 5
Wystawa z prac nadesłanych Sztuka-Obiekt-Zapis wpisała się przez ostatnie 5 lat w program Festiwalu Sztuka i Dokumentacja. Podczas tegorocznej edycji pokazane zostały fotografie, video oraz inne prace odnoszące się do problemu dokumentacji, powstałe w 2012 roku. Ekspozycja z założenia ma charakter otwarty, swoje dokonania mogą prezentować artyści, krytycy, kuratorzy, filmowcy, instytucje kultury i sztuki oraz wszyscy zainteresowani tym, co na bieżąco dzieje się w sztuce. Wystawa ma charakter międzynarodowy, nie ma ograniczeń co do wieku i profesji uczestników. Tym, co najbardziej interesuje organizatorów to płynna granica między sztuką i jej dokumentacją, pytanie kiedy dokumentacja dostarcza wiedzy o dokumentowanym zdarzeniu, a kiedy nabiera samodzielności i może funkcjonować jako byt autonomiczny. I czy wtedy nadal można rozpatrywać ją w kategoriach dokumentacji, czy też staje się sztuką samą w sobie.
Czytaj więcej >>>
Co z tą krytyką? – kilka uwag na marginesie konferencji KRYTYKA SZTUKI – filozofia, praktyka, dydaktyka
Międzywydziałowy Instytut Nauk o Sztuce (MINoS) w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku zorganizował konferencję naukową poświęconą krytyce sztuki. Zgłoszono 13 referatów, które zostaną wydane w postaci publikacji. Wśród prelegentów przeważali wykładowcy przedmiotów teoretycznych z Akademii Sztuk Pięknych, a nie z uniwersytetów. Jest to pewną nowością, ale może też być symptomem większej wagi przykładanej w ostatnich latach do zajęć teoretycznych na uczelniach artystycznych i kierunków studiów łączących praktykę i teorię. Krytyka sztuki ujęta została w różnych aspektach – od podstawowych pytań o jej sens filozoficzny, poprzez rys historyczny i przegląd sytuacji obecnej, kończąc na propozycjach sposobów jej wykładania. Na dziedzinę zwaną krytyką sztuki składają różnego typu teksty, operujące różnym poziomem analizy – od opracowań o samej krytyce, poprzez teksty krytyczne w wydawnictwach specjalistycznych, a kończąc na recenzjach i relacjach z wystaw prasie popularnej i w internecie.
Czytaj więcej >>>
Antoni Karwowski – Sung Neungkyung – performance ze Wschodu na Wschodniej i nie tylko
9 maja 2013 w Łodzi mogliśmy obejrzeć wystąpienia performance artystów z Polski i z Korei Południowej. Wystąpili Antoni Karwowski i Sung Neungkyung. Oba działania były częścią polsko-koreańskiej wystawy „Name of the Father? Name of the Mother!" zorganizowanej w ramach 5 Festiwalu Sztuka i Dokumentacja. Wystawa prezentowana była w dwóch miejscach – w Domku Ogrodnika w Parku Źródliska oraz w Galerii Wschodniej. Antoni Karwowski do swojego działania wybrał ascetyczną i przestronną przestrzeń Domku Ogrodnika, Sung Neungkyung zdecydował się na alternatywny charakter Galerii Wschodniej, mieszczącej się w mieszkaniu w przedwojennej kamienicy.
Czytaj więcej >>>
Łódź Dobra i Piękna już od dziś!
5 kwietnia 2013 roku o godzinie 18.00 w Galerii Manhattan przy Piotrkowskiej 118 zagoszczą artyści performerzy związani z działaniami w przestrzeni miejskiej, realizowanymi pod hasłem Dobro i Piękno. Będzie to kontynuacja projektu powołanego do życia cztery lata temu, a zarazem otwarcie jego tegorocznej edycji. Druga część edycji 2013 będzie miała miejsce w łódzkim śródmieściu. Artyści: Marta Ostajewska, PUL Nieformalna Grupa, Michał Fryc, Robosexi, Justyna Radziej, Justyna Aulak, Ola Kozioł, Zbyszek Olszyna, Iza Koniarz, Joanna Szumacher, Maciej Andrzejewski, Łukasz Pietrzak, Agata Mendrychowska, Stanisław Koguciuk, Justyna Jakóbowska, Karina Madej oraz Spółdzielnia Artystyczna - Samopomoc Twórcza. Działania w ramach projektu potrwają do 10 kwietnia 2013.
Czytaj więcej >>>
  |< << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >|