nasza galeria
artysci
sztuka w Lodzi
architektura
linki
kontakt


pagerank


PARTNERZY

archiwum

Wyszukaj z Google

 

Artystyczna Łódź bez Manhattanu?!!!
24 lipca 2012 w Gazecie Wyborczej ukazał się wywiad Doroty Jareckiej z Krystyną Potocką - kierowniczką galerii Manhattan. Z rozmowy dowiadujemy się, że galeria z dniem 1 września br. zostanie zamknięta. Decyzję o zamknięciu jednego z najważniejszych miejsc na artystycznej mapie Łodzi podjął prezes spółdzielni mieszkaniowej Manhattan, która finansowała galerię. Jak mówi Gazecie Wyborczej Krystyna Potocka, decyzja była zaskoczeniem dla pracowników galerii. W podobnie lekceważący sposób dla kuratorów miejsca i artystów zamknięto z końcem ubiegłego roku Galerię ON w Poznaniu “odgórnie“ - z dnia na dzień, nie zważając na ustalony już program wystaw na rok następny.
Czytaj więcej >>>
Przesuniecie w czasie i przestrzeni. Articulate project space w Łodzi
Articulate project space to miejsce, które skupia artystów posiadających pracownie lub w inny sposób związanych z 497 Parramatta Road, Leichhardt (Sidney). Ich różnorodne działania łączy zainteresowanie relacją między formą dzieła sztuki a przestrzenią, w której ono funkcjonuje. Articulate project space łączy ze sobą cechy pracowni i galerii. Wystawę pt. „Project space Project”, przygotowaną specjalnie na 4 Festiwal Sztuka i Dokumentacja przez Margaret Roberts i Sue Callanan z Articulate Project space, można było oglądać do początku czerwca w Galerii Biblioteka (AHE).
Czytaj więcej >>>
Dokumentacja sztuki / Sztuka Dokumentowania
W kwietniu i maju 2012 roku miała miejsce 4 już edycja Festiwalu Sztuka i Dokumentacja. Festiwal co roku ma miejsce w Łodzi. Poświęcony jest zagadnieniom dokumentowania sztuki współczesnej, ze szczególnym uwzględnieniem jej efemerycznych form, takich jak instalacja, performance, akcja artystyczna. Festiwal Sztuka i Dokumentacja organizowany jest przez Stowarzyszenie o tej samej nazwie, którego celem jest również zbieranie i opracowywanie oraz upowszechnianie świadectw i archiwaliów dotyczących pozainstytucjonalnych działań i miejsc prowadzonych przez artystów (od lat 70. do czasów współczesnych).
Czytaj więcej >>>
Galeria im. Andrzeja Pierzgalskiego TEKST WIZUALNY -open call
Pismo Sztuka i Dokumentacja czeka na propozycje prac opartych na tekście. Wybrane prace zostaną opublikowane w 7 numerze Pisma Sztuka i Dokumentacja. Termin nadsyłania prac - 25.07.2012.
Czytaj więcej >>>
Gdy metafizyka zderza się z fizyką
Pierwszy raz od 30 lat łódzka przestrzeń artystyczna miała okazję gościć wystawę jednej z najbardziej uznanych polskich artystek - Izabelli Gustowskiej. Wystawa pt: "Struny Czasu 4: Hybrydy Czasoprzestrzeni" miała miejsce w Galerii Manhattan, w ramach 11 Fotofestiwalu (Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi). Specyficzna atmosfera galerii stała się miejscem, gdzie Gustowska wykreowała sytuację artystyczną, którą roboczo nazwała "czarną dziurą".1
Czytaj więcej >>>
  |< << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >|