nasza galeria
artysci
sztuka w Lodzi
architektura
linki
kontakt


pagerank


PARTNERZY

archiwum

Wyszukaj z Google

 

Galeria [ON] - przewodnik
Z dniem 3 stycznia 2012 roku w związku z informacją o trudnościach finansowych Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu - głównego fundatora Galerii [ON], zakończyła ona ponad 30-letnią działalność. To ważne miejsce, mieszczące się do tej pory przy ul. Fredry 7 w Poznaniu jest już zamkniętym rozdziałem w polskiej historii sztuki. Magda Komborska z zespołu kuratorskiego [ON], przedstawia ideę powstania oraz historię galerii od 1977 roku do czasów obecnych.
Czytaj więcej >>>
Na początek przejrzyjmy zdjęcia niepotrzebne
Wystawa Tomasza Komorowskiego otwarta w Galerii Wschodniej w Łodzi 5 maja 2012 to pierwsze wydarzenie tegorocznego Fotofestiwalu (10-20 maja). Cytując autora: Wystawa „Niepotrzebne” to próba zrozumienia zjawiska, jakim jest pozbywanie się archiwów rodzinnych zdjęć. Poddaję rewizji te NIEPOTRZEBNE, które pozostają w pewnym zawieszeniu – nie są już związane z tymi, o których opowiadają, przynależą do zapomnianych i NIEPOTRZEBNYCH już wspomnień. Może jednak warto, aby coś zostało z tych NIEPOTRZEBNYCH? Czy na pewno są nikomu NIEPOTRZEBNE?
Czytaj więcej >>>
Dobro i Piękno i jeszcze Pul Królestwa
“Dobro i Piękno” to już cykliczna inicjatywa, która wykorzystuje potencjał nieco zepchniętej na margines, ale jednak wciąż żywej Łodzi - miasta szewców, naprawiaczy parasolek, ostrzycieli nożyczek i prawdziwych barów pamiętających PRL (a nie ich dość udanych, ale jednak komercyjnych współczesnych imitacji, które ostatnio pojawiły się przy Piotrkowskiej), czynnych non-stop. A Bar Anna, gdzie “Dobro i Piekno” się zaczęło czynny jest do 22.00 (piątek, świątek czy niedziela) jak na tego typu miejsce przystało.
Czytaj więcej >>>
Wełniacze, Babeczki, Emotikony - emocjonalne komunikaty
O ostatnich cyklach prac artystki z Magdą Komborską rozmawia Anka Leśniak
Czytaj więcej >>>
4 Festiwal Sztuka i Dokumentacja, 12 kwietnia - 6 maja 2012, Łódź
Zapraszamy do udziału w czwartej edycji Festiwalu Sztuka i Dokumentacja, który będzie miał miejsce w Łodzi w dniach 12 kwietnia - 6 maja 2012.Stałym punktem programu Festiwalu jest wystawa Sztuka-Obiekt-Zapis, na której będzie można zobaczyć dokumentacje nadesłane przez artystów, kuratorów, instytucje sztuki oraz odbiorców sztuki współczesnej. Ta wystawa otworzy weekend festiwalowy w czwartek 12 kwietnia o o godz. 17.00 w Galerii Imaginarium Łódzkiego Domu Kultury, ul. Traugutta 18
Czytaj więcej >>>
  |< << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >|