nasza galeria
artysci
sztuka w Lodzi
architektura
linki
kontakt


pagerank


PARTNERZY

archiwum

Wyszukaj z Google

 

II Wystawa Członkowska Sztuka i Dokumentacja
Zapraszamy na drugą już wystawę Członkiń i Członków Stowarzyszenia Sztuka i Dokumentacja. Stowarzyszenie powstało w 2009 roku i zrzesza artystów oraz teoretyków sztuki. Stowarzyszenie co roku organizuje Festiwal Sztuka i Dokumentacja, poświęcony zagadnieniom dokumentowania sztuki współczesnej, który w tym roku będzie miał swoją 5 edycję. Do tej pory ukazało się również 7 numerów pisma naukowego Sztuka i Dokumentacja, poświęconego badaniom zjawisk historii sztuki najnowszej.
Czytaj więcej >>>
Norbert Trzeciak BOHATER NA JAKIEGO MNIE STAĆ
Rozmowa z Norbertem Trzeciakiem o jego najnowszym projekcie, prezentowanym w Galerii Bałuckiej, Stary Rynek 2, Łódź. Projekt obejmuje fotografie wielkoformatowe oraz film "Kucie kos", nawiązujący tytułem do rysunku Artura Grottgera. Wystawę można oglądać od 10.01. do 03.02.2013
Czytaj więcej >>>
Kiedy staje się artysta?
Rozmowa z Izabelą Robakowską o wystawie “Kwiatki, bratki i stokrotki”. Wystawa zadaje pytanie o pierwsze gesty artystyczne, szczególne momenty w życiu artystów, które były zapowiedzią późniejszych działań twórczych. Wystawę można oglądać w listopadzie i grudniu w Galerii Wymiany, ul. Piłsudskiego 7/29, Łódź.
Czytaj więcej >>>
Sztuka Obiecana
Rozmowa z Adamem Klimczakiem - kuratorem Galerii Wschodniej o projekcie Sztuka Obiecana. Projekt prowadzi Fundacja "In Search of...". Sztuka Obiecana składa się z szeregu wydarzeń trwających od września do grudnia 2012 roku.
Czytaj więcej >>>
Książki (nie) do czytania
Rozmowa z Maciejem Jabłońskim o różnych zastosowaniach książki w dobie Internetu. Maciej Jabłoński - wykładowca Politerchniki Łódzkiej, zajmuje się książką artystyczną, obiektem, instalacją, akcją artystyczną. Dla Łódź-art opowiada o swoich najmowszych projektach i wystawach.
Czytaj więcej >>>
  |< << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >|