nasza galeria
artysci
sztuka w Lodzi
architektura
linki
kontakt


pagerank


PARTNERZY

archiwum

Wyszukaj z Google

 

Wystawa Rozkwit – anty-dizajn Sylwii Ptak
W ramach Festiwalu Lodz Design w Galerii Wschodniej mogliśmy zobaczyć instalację Sylwii Ptak pt. „Rozkwit”. Artystkę pamiętamy z wystawy „Kwiatki, bratki i stokrotki”, prezentowanej w grudniu 2012 roku w Galerii Wymiany. Sylwia Ptak pokazała tam obiekty, w których umieściła zasuszone ciała moli. Temat śmierci, przemijania i przemiany ujawniający się w rozkładzie, zmianie konsystencji, zapachu i wyglądu przedmiotów kontynuuje w wystawie w Galerii Wschodniej.
Czytaj więcej >>>
Iwona Demko. KOBIETA NA SPRZEDAŻ
Rozwowa z Iwoną Demko o jej performance w witrynie pubu w Częstochowie, podczas festiwalu ARTerie 2013. Artystka kontynuuje w nim temat wymuszonej prostytucji i handlu kobietami w tym celu.
Czytaj więcej >>>
Pechowe jubileusze? Co będzie z Galerią Wschodnią?
Równo rok temu z powodu wymówienia lokalu przez spółdzielnię groziło zamknięcie Galerii Manhattan. Był to również czas, kiedy galeria ta obchodziła 20-lecie swojego istnienia. W 2014 roku jubilatką będzie Galeria Wschodnia, działająca w Łodzi od 30 lat, podczas których miało tam miejsce wiele ważnych wydarzeń dla dla łódzkiego środowiska i polskiej historii sztuki. Ze względu na absurdalnie wysoki czynsz jak na możliwości Adama Klimczaka prowadzącego to miejsce – 1550 zł miesięcznie, nie licząc opłat wynikających z eksploatacji lokalu, galerii grozi zamknięcie.
Czytaj więcej >>>
TO JEST PERFORMANCE - TO NIE JEST PERFORMANCE
Rozmowa z Przemysławem Branasem o jego dyplomie, który obronił w dzidzinie performance, a następnie o dalszych jego losach czyli dyplomu, ale również samego Branasa na wystawie najlepszych tegorocznych dyplomów obronionych na wszystkich Akademiach Sztuk Pięknych w Polsce... i oczywiście na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu też. Wystawa co roku ma miejce w Gdańsku.
Czytaj więcej >>>
DWUNASTOMIESIĘCZNA WOJNA Izabeli Chamczyk
Jeśli uważasz, że artyści powinni otrzymywać wynagrodzenie za swoją pracę, być objęci podstawowym socjalem, a robienie sztuki to nie aktywność po godzinach „pracy na etacie” lub pomiędzy komercyjnymi zleceniami, powinnaś/powinieneś przeczytatać ten wywiad. Bo być może jesteś sojuszniczką/sojusznikiem Izabeli Chamczyk w WOJNIE DWUNASTOMIESIĘCZNEJ i nawet o tym nie wiesz...
Czytaj więcej >>>
  |< << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >|