nasza galeria
artysci
sztuka w Lodzi
architektura
linki
kontakt


pagerank


PARTNERZY

archiwum

Wyszukaj z Google

 

„Morfologia brudu” - na granicy natury i geometrii.
Wystawa Michała Rybińskiego „Morfologia brudu” nie jest wystawą o brudzie. Jest wystawą o malarstwie, w którym farbami stają się sadza, rdza i grafit, a pędzlem czas. Malarstwo, mimo zastosowania szczególnego rodzaju narzędzi, jako dziedzina sztuki nie anektuje obcych mu obszarów i pozostaje w swoich dotychczasowych granicach. Wpisuje się za to w dyskusję o malarstwie jako medium i o jego możliwościach. Zasadniczą część wystawy w Galerii Imaginarium tworzy 12 okrągłych, nieznacznie różniących się od siebie płócien. Obrazy pokryte są nieregularnymi wzorami, które powstają w wyniku działania sadzy, rdzy, kwasu solnego i azotowego.
Czytaj więcej >>>
Andrzej Frydrych - SŁYSZENIE FORMA WIDZENIA
10 sierpnia 2014 (niedziela) o godz. 12:00 zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Słyszenie-forma widzenia". Oprowadzać będą: Monika Nowakowska z Muzeum Miasta Łodzi i Andrzej Fydrych (autor wystawy "Słyszenie-forma widzenia"). Wstęp wolny. wystawa potrwa do 17 sierpnia.
Czytaj więcej >>>
„Peek-a-boo” w 6. Dzielnicy.
Pod intrygującym tytułem „Peek-a-boo”, 27 czerwca, Aurelia Mandziuk-Zajączkowska otworzyła wystawę w 6. Dzielnicy – stosunkowo nowym i zyskującym coraz większą popularność klubie w Łodzi. Artystka postawiła sobie za zadanie stworzyć prace specjalnie do tego miejsca, uwzględniając przede wszystkim jego otwarty charakter. Pokazała dwie instalacje: efemeryczną i interwencyjną. Na wystawie znalazło się również kilka wcześniejszych prac, które można uznać za uzupełnienie wymowy instalacji.
Czytaj więcej >>>
Jan Rubczak (1884-1942) – marynista w podróży
Zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po wystawie Jan Rubczak (1884-1942) – marynista w podróży, 15.06.2014 (niedziela), godz. 17.00. Gmach główny Muzeum Miasta Łodzi, ul. Ogrodowa 15. Wstęp wolny, zbiórka w szatni. Oprowadza Monika Nowakowska.
Czytaj więcej >>>
Historie kobiece - re-enactment
W Galerii FF do 18 kwietnia 2014 można oglądać wystawę Patrycji Dołowy pt. „Alternatywne historie”. W galerii zobaczymy nie tylko fotografie. Na środku pomieszczenia artystka umieściła na postumentach autentyczną lalkę z lat 50. oraz opakowanie czekolady popularnej w latach 70., zachowane przez jedną z rozmówczyń artystki. Ekspozycji dopełnia instalacja z sukienek i różnego rodzaju bibelotów, które odnajdziemy na fotografiach. Przedmioty możemy dotykać, sukienki przymierzać, aby dzięki temu zbliżyć się choćby na moment do bohaterek prac Patrycji Dołowy i czasów, w których żyły. Instalacja z przedmiotów i ubrań zachęca do powrotu do dzieciństwa, przebieranek, odgrywania historii – uruchamia teatr wyobraźni, przywołuje nasze własne wspomnienia.
Czytaj więcej >>>
  |< << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >|