nasza galeria
artysci
sztuka w Lodzi
architektura
linki
kontakt


pagerank


PARTNERZY

archiwum

Wyszukaj z Google

 

NIESTWORZONE HISTORIE czyli archiwum idei?
O projekcie "Niestworzone Historie" prezentowanym w CSW Łaźnia w Gdańsku rozmawia z jego autorką Gabrielą Jarzębowską Anka Leśniak.W projekcie udział biorą: Agnieszka Chojnacka, Wanda Gołkowska, Aleksandra Jach, Arkadiusz Jakubik, Agnieszka Kurant, Jerzy Rosołowicz, Kuba Szczęsny, Grzegorz Sztwiertnia, Zalibarek, Józef Żuk Piwkowski."Niestworzone Historie" 28.01-31-03.2011, Centrum Sztuki Współczesnej, Gdańsk, ul. Jaskółcza 1. Projekt prezentowany w ramach programu INKUBATOR.
Czytaj więcej >>>
PUL lubi LUP a czasem i DUP
PUL to nazwa nieformalnej grupy artystycznej, w skład której wchodzą dwie bliźniaczki Ula i Paulina Korwin-Kochanowskie oraz Ludwik. Paulina jest absolwentką ASP w Łodzi, podobnie jak Ludwik (w dokumentach Dariusz Ludwisiak) – wykładowca tej uczelni. Nazwa grupy pochodzi od pierwszych liter imion artystów. Dlatego też dopuszczają różne ich konfiguracje, niemniej jednak skrót „PUL” przyjęli za oficjalnie stosowany. Pod tą nazwą mają też profil na fejsbuku, jak przystało na współczesną inicjatywę.
Czytaj więcej >>>
Parytet w sztuce czyli artystki wyciągnięte z muzealnych magazynów.
W Pałacu Herbsta, jednym z oddziałów Muzeum Sztuki w Łodzi można oglądać wystawę „Przeoczenie”. Kuratorką wystawy jest Agnieszka Skalska. Na wystawie zebrane zostały dzieła artystek tworzących w wieku XIX oraz w pierwszych dekadach XX wieku. Tytuł wystawy na pozór bezpretensjonalny i lekki, w kontekście zaprezentowanych artystek wydaje się mieć wydźwięk ironiczny.
Czytaj więcej >>>
Dwie przestrzenie, dwa światy – jedna osoba
Agata Bielska, prezentując swój dyplom, podzieliła go na dwie części. Jedną z nich wypełniły prace związane z pejzażem, drugą projekcje, które kierowały uwagę na świat wewnętrzny. Elementem spajającym było medium: dominowały czarno-białe projekcje video. Za klamrę prezentacji można uznać także fragment artystycznego credo Bielskiej, które zawiera w sobie deklarację równorzędnego zainteresowania „światem doznań wewnętrznych i światem zewnętrznym – przestrzenią pejzażu”.
Czytaj więcej >>>
Sztuka jako magia, artystka jako szamanka
Natalia LL w Galerii FF zaprezentowała swój najnowszy projekt „Prywatne magie” ze zbioru Opera Omnia. Na wystawę składają się fotografie, animacje i obiekty. Fotografie, na których artystka pojawia się w masce lub otoczona rytualnymi przedmiotami nasuwają wiele ścieżek interpretacji. Jedną z nich, najbardziej narzucającą się czyli odniesienia do mitów sugeruje sama artystka w tytułach prac, a także krytyk Alicja Cichowicz w tekście opublikowanym w katalogu wystawy.
Czytaj więcej >>>
  |< << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >|