nasza galeria
artysci
sztuka w Lodzi
architektura
linki
kontakt


pagerank


PARTNERZY

archiwum

Wyszukaj z Google

 

CZASOPRZESTRZEŃ DO ZŁUDZENIA PODOBNA
Sztuka Ameryki Południowej zawitała do Łodzi. Brazylijska artystka Regina Silveira pokazała w Atlasie Sztuki swoje dwie prace zatytułowane "Głębia" i "1001 dni". Wernisaż wystawy odbył się 24 września, na którym dopisała zarówno pogoda, jak i liczba gości. Wystawę można oglądać do 7 listopada w Atlasie Sztuki ul. Piotrkowska 114/116.
Czytaj więcej >>>
Anka Leśniak FADING TRACES
„Fading Traces” to kontynuacja wcześniejszych artystycznych poszukiwań Anki Leśniak, dotyczących roli kobiet w sztuce i historii sztuki. Tytuł mówi o poszukiwaniach czegoś, co nie jest oczywiste. W tym przypadku jest to historia sztuki lat 70. i miejsce, jakie zajmują w niej artystki. Zmiana optyki jest jeszcze możliwa, ponieważ artystki te można jeszcze zapytać o to, co w znanych pozycjach książkowych jest z różnych przyczyn pomijane. Z drugiej strony minęło już wystarczająco dużo czasu, by z dystansem pojrzeć na tamte ciekawe, choć niełatwe czasy. Galeria Manhattan, wernisaż 08.10.2010, godz. 19.00. Wstęp wolny. Wystawa trwa do 29.10.2010, czynna pn. - pt. w godz. 11.00 - 18.00.
Czytaj więcej >>>
Aurelia Mandziuk oprowadza po wystawie INNER FOCUS.
Do 10 października w Galerii Nowa Przestrzeń (Rewolucji 1905r. 52) można oglądać wystawę „Inner Focus”, będącą prezentacją fragmentu kolekcji poznańskiego Muzeum Sztuki Najnowszej – MONA Inner Spaces, prezentującą fotografie, video i obiekty 23 artystów. Prezentacja jest wystawą towarzyszącą Fokus Łódź Biennale 2010, które odbywa się w tym samym czasie, co Mediations Biennale 2010 w Poznaniu. Przygotowały ją dwie kuratorki: Anna Tyczyńska, która pracowała już wcześniej z tą kolekcją oraz Aurelia Mandziuk, która po raz kolejny zaangażowała się we współpracę ze środowiskiem poznańskim. Przypomnieć należy wystawę „Polska Sztuka Wideo – Come Into My World” zorganizowaną wspólnie w 2006 roku przez poznańskie If Museum InnerSpaces oraz Patio Centrum Sztuki, a także projekt „The CamouFLASH” z 2007, którego trzecia odsłona miała miejsce podczas pierwszej edycji Mediations Biennale w 2008. Wystawa trwa do 10 października, można ją oglądać od wtorku do piątku od 10.00 – 16.00.
Czytaj więcej >>>
UWAGI O RZEŹBIE - Pierwsza indywidualna wystawa Roberta Morrisa w Polsce
W Muzeum Sztuki - ms2 do października 2010 można oglądać wystawę Roberta Morrisa - "Uwagi o rzeźbie". Tytuł wystawy (ang. Notes on Sculpture) to również tytuł eseju Morrisa opublikowanego w 1966 roku w Art Forum. Morris ukończył historię sztuki w Hunter College w Nowym Yorku 1962 roku. Wcześniej studiował w Instytucie Sztuki na Uniwersytecie w Kansas i w California School of Fine Arts w San Francisco. Zanim jeszcze jego zainteresowania zwróciły się w stronę sztuki kształcił się w zakresie inżynierii.
Czytaj więcej >>>
ANKA LEŚNIAK - BODY OF ART
Wystawa „Body of art” jest prezentacją i podsumowaniem dokonań Anki Leśniak z ostatnich lat, tego co można nazwać istotą jej sztuki. Artystka w twórczości wykorzystuje własne ciało: najbliższy i najbardziej znany jej materiał. Jednocześnie najbardziej autentyczny w sztuce zmysłowej, opartej na geście, ekspresji, czasami wręcz o ekstatycznym ładunku energetycznym, mającym w sobie coś z pierwotnych rytuałów. Sztuka Leśniak jest hedonistyczna, zarówno w odbiorze, jak i w akcie tworzenia. Daleka przez to od sztuki ciała body art,która często łączysię z bólem, stąd gra słów w tytule. Galeria Sztuki Najnowszej, Gorzów Wielkopolski.
Czytaj więcej >>>
  |< << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >|