nasza galeria
artysci
sztuka w Lodzi
architektura
linki
kontakt


pagerank


PARTNERZY

archiwum

Wyszukaj z Google

 

Monotonia energetyczna czy/li nowe energie video
Dwadzieścia filmów 20 artystów można było oglądać w ramach festiwalu „Pętle czasu”. Józef Robakowski uhonorowany przez Polskie Wydawnictwo Audiowizualne wydaniem książki i możliwością zorganizowania wydarzenia, którego miał być głównym bohaterem, zrezygnował z koncepcji własnej wystawy i zaprosił do projektu innych twórców.
Czytaj więcej >>>
Camouflash/Kamuflaż
„Camouflash” to tytuł międzynarodowej wystawy, którą do 27 października oglądać można było w Galerii Patio. Słowo, tytuł projektu powstało ze zbitki dwóch sprzecznych wyrazów - kamuflaż i flash. Z jednej strony tworzy go termin oznaczający chęć ukrycia, zamaskowania, dostosowania do otaczającego środowiska. Z drugiej „flash” oznaczające błysk, szybki gwałtowny rozbłysk.
Czytaj więcej >>>
  Tylko wernisaże
Mam po prostu dość miejsc - bastionów sztuki, niedostępnych poza wernisażem. Prowadzenie Galerii lub Centrum Sztuki do czegoś zobowiązuje, jeśli prowadzący nie może być w niej codziennie, może to napisać na stronie internetowej.
Czytaj więcej >>>
Jadwiga Janus w Ośrodku Propagandy Sztuki
Artystka była uczennicą Xawerego Dunikowskiego. Wypracowała indywidualny język form i twórczej wypowiedzi. 04.10.-28.10.2007.
Czytaj więcej >>>
"Pętle czasu" Kilka uwag po otwarciu.
Rozpoczął się festiwal video „Pętle czasu”. Opuszczona kamienica przy Piotrkowskiej 96, gdzie przed wojną mieściła się filia Siemensa, później redakcje łódzkich gazet, stała się miejscem prezentacji 20 projekcji. Kluczem do zrozumienia idei jest tytułowa pętla (pętle), pojmowana w sensie kompozycyjnym jak i metaforycznym.
Czytaj więcej >>>
  |< << 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 >> >|