nasza galeria
artysci
sztuka w Lodzi
architektura
linki
kontakt


pagerank


PARTNERZY

archiwum

Wyszukaj z Google

 

Pociągające kombinacje czyli Historia naturalna Dominika Lejmana w Atlasie Sztuki
W naturę człowieka wpisana jest ciekawość, zainteresowanie, które jest jedną z sił motywującą do działania, poszukiwań, rozwoju. Ciekawość może prowadzić czasami do zguby. Chcąc ją zaspokoić, zapominamy o rozsądku, tracimy kontrolę nad tym, co dzieje się wokół, ale również nad tym, co dzieje się z nami. Wystawa czynna do 6 czerwca 2007.
Czytaj więcej >>>
SZTUKA, KTÓRA OPOWIADA HISTORIE
Tytuł wystawy w Galerii Manhattan – „Chodź opowiem Ci pewną historię” - sugeruje, że zaproszenie ma charakter nieoficjalny i osobisty. Opowiadać historię, to nie to samo, co wykładać Historię, czy zdawać relację z wydarzeń. Dwa pierwsze zwroty odnoszą się do próby obiektywnego przedstawienia sytuacji, bądź wyboru faktów w celu ich usystematyzowania i interpretacji na potrzeby edukacyjne. Są jednak jeszcze historie nieoficjalne, opowiadane w tajemnicy, plotki lub niezapomniane osobiste przeżycia. 13.04 - 11.05.2007, Kurator: Krystyna Potocka-Suwalska
Czytaj więcej >>>
TROCHĘ ZBUNTOWANI -O XXIV Konkursie im. Wł. Strzemińskiego.
W tym roku obserwatorzy młodej łódzkiej sceny artystycznej mieli okazję dłużej i dokładniej przyjrzeć się sztuce studentów łódzkiej ASP. Prezentacja prac uczestników tegorocznego konkursu im. Wł. Strzemińskiego zaaranżowana została w przestrzeniach Łódź Art Center.
Czytaj więcej >>>
SZTUKA NA PERYFERIACH
Jak we współczesnym świecie kształtują się zależności między tym, co w centrum zainteresowania, miejscami, które liczą się na finansowej czy kulturalnej mapie świata, a prowincją, peryferiami, obszarami wykluczonymi z „głównego obiegu”, zapytali kuratorzy wystawy Dialogi z przestrzenią: Centrum – peryferia. Z tym problemem zmierzyło się kilkunastu młodych artystów z różnych regionów Polski. Wypowiedzieli się w malarstwie, fotografii, były też obiekty oraz akcje artystyczne.27.04 - 13.05. 2007, Galeria Promocji Młodych, BOK, Limanowskiego 166.
Czytaj więcej >>>
Foto-wizja
Niedawno w Galerii FF miała miejsce wystawa prac Zygmunta Rytki. Galeria wypełniona została różnego formatu fotografiami, zawieszonymi ciasno obok siebie, na całej powierzchni ścian. Wchodząc w przestrzeń ekspozycji widz mógł odnieść wrażenie, że cofa się w czasie.
Czytaj więcej >>>
  |< << 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 >> >|