nasza galeria
artysci
sztuka w Lodzi
architektura
linki
kontakt


pagerank


PARTNERZY

archiwum

Wyszukaj z Google

 

Poszukiwane prace Henryka Szczyglińskiego
Poszukiwane prace Henryka Szczyglińskiego. Muzeum Miasta Łodzi zwraca się do właścicieli prac artysty z prośbą o wypożyczenenie dzieł na wystawę.
Czytaj więcej >>>
III Wystawa Członkowska Sztuka i Dokumentacja
Zapraszamy na trzecią już wystawę Członkiń i Członków Stowarzyszenia Sztuka i Dokumentacja. Stowarzyszenie powstało w 2009 roku i zrzesza artystów oraz teoretyków sztuki. Stowarzyszenie co roku organizuje Festiwal Sztuka i Dokumentacja, poświęcony zagadnieniom dokumentowania sztuki współczesnej, który w tym roku będzie miał swoją 6 edycję. Do tej pory ukazało się również 9 numerów pisma naukowego Sztuka i Dokumentacja, poświęconego badaniom zjawisk historii sztuki najnowszej. wernisaż: 08.02.2014 (sobota), godz. 20.00, Galeria Wschodnia, ul. Wschodnia 29/3
Czytaj więcej >>>
Spotkanie z Wiktorem Polakiem
Twórczość Wiktora Polaka koncentruje się na sztuce wideo, czego efektem są autorskie filmy oraz dokumentacje własnych instalacji, aranżowane i nagrywane przez artystę w przestrzeni prywatnej lub publicznej. W tej drugiej rozgrywa się akcja pięciu filmów wybranych na pokaz w Muzeum Miasta Łodzi: Blisko (2005), Płonę (2012), Obecność (2006), Krzyki (2013) oraz Droga (2013) – ten ostatni zrealizowany w ramach grantu Urzędu Miasta Łodzi, przyznanego artyście w 2013 roku. Spotkanie będzie miało miejsce 1 lutego, o godz. 18 w Retro Cafe w Muzeum Miasta Łodzi.
Czytaj więcej >>>
Performatyzacja Sztuki - nowa książka Łukasza Guzka
Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku wydała książkę Łukasza Guzka, zawierającą wybór tekstów krytycznych autora, publikowanych w latach 2002-2009 w piśmie iternetowym ArtInfo, które było częścią portalu spam.art.pl. Zjawiska zachodzące w ostatniej dekadzie w sztuce polskiej są tu obserwowane i komentowane z perspektywy niezależnego krytyka sztuki. Zebrany na przestrzeni kilku lat materiał pozwolił autorowi publikacji wyciągnąć wnioski, które przedstawia w artykule wstępnym pt.Performatyzacja sztuki.
Czytaj więcej >>>
Na początku był Strzemiński...? Kilka refleksji o łódzkim środowsku artystycznym
21 listopada 2013 miała miejsce 120 rocznica urodzin Władysława Strzemińskiego – postaci kluczowej dla łódzkiego środowiska artystycznego, choć ostatnio jego sławę przyćmiła nieco sylwetka jego żony, rzeźbiarki - Katarzyny Kobro. Osobiste kontakty obojga twórców z artystami z zagranicy oraz możliwość ulokowania właśnie w Łodzi kolekcji składającej się z darów przedstawicieli światowej awangardy, wyznaczyły ścieżki myślenia kolejnych pokoleń. Działalność pedagogiczną Strzemińskiego i Kobro oraz aktywność związaną z organizacją życia artystycznego przerwała wojna. Zaraz po jej zakończeniu Strzemiński staje się centralną postacią łódzkiej sceny artystycznej, współorganizując uczelnię artystyczną oraz działalność łódzkiego związku artystów-plastyków.
Czytaj więcej >>>
  |< << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >|