Dziś studia artystyczne są bardzo sfeminizowane. Z relacji artystek z projektu Fading Traces wynika, że 40 lat temu również wśród studentów Akademii Sztuk Pięknych przeważały kobiety. Ta proporcja nie przekładała się jednak na ich udział w wystawach sztuki współczesnej.

Zainteresowało mnie czy dziś to się zmieniło. Czy przez to, że więcej kobiet kończy uczelnie artystyczne, więcej ich pracuje później na tych uczelniach, a także jak ta proporcja kształtuje się w przypadku wystaw kobiet i mężczyzn na przestrzeni ostatnich lat.

Postanowiłam przejrzeć archiwa wybranych galerii, które istniały w latach 70. i działają do dziś i pokazać jak sytuacja zmieniała się w ciągu lat. Dane, które zbieram z archiwum galerii zaprezentuję w formie obrazów. Pod uwagę biorę wystawy indywidualne. Do tej kategorii kwalifikuję też wystawę, na której dwójka lub trójka artystów pokazywała się razem. Będą to obrazy abstrakcyjne i przedstawiające jednocześnie. Abstrakcyjne ze względu na dobór środków plastycznych. Przedstawiające, jeśli przeczyta się dołączoną do nich legendę.