nasza galeria
artysci
sztuka w Lodzi
architektura
linki
kontakt


pagerank


PARTNERZY

archiwum

Wyszukaj z Google

 

powrót

Grzegorz Sztabiński "Retrospekcja - obrazy, rysunki, instalacje".

Ośrodek Propagandy Sztuki

Wystawa czynna od 7 grudnia 2006 do 14 stycznia 2007, Miejska Galeria Sztuki w Łodzi, Ośrodek Propagandy Sztuki, ul. Sienkiewicza 44. Zobaczcie zdjęcia z wernisażu i wystawy.

Tytuł wystawy Retrospekcja – należy rozumieć w innym ujęciu niż to ma miejsce zazwyczaj, gdy mówimy o wystawach pokazujących twórczość zamkniętą, których celem jest przywołanie wcześniejszych dokonaniach twórczych artysty, z podziałem na poszczególne okresy, ujęte klamrą tematyczną.
Ekspozycja prac Grzegorza Sztabińskiego daje możliwość prześledzenia twórczości, która poprzez kolejne lata, rozwija się w sposób progresywny, dokładając kolejne doświadczenia i idee. Każdy cykl i praca wynikają z wcześniejszych dokonań, jak również mają swoje konsekwencje dla dalszej twórczości. Decyzje o podejmowaniu i rozwijaniu poszczególnych zagadnień, pokazują, że kolejne etapy tej twórczości układają się w całość, w której nie ma sprzeczności lecz stały rozwój. Na wystawie znajdują się również najnowsze prace artysty i to one właśnie wyznaczają perspektywę, którą należy przyjąć, patrząc na wcześniejsze rozwiązania. W ten sposób przemyślana i zbudowana ekspozycja nie ma charakteru retrospektywnego, rozumianego z punktu widzenia historyka sztuki, jest raczej spojrzeniem wstecz, uświadamiającym spójność i koherencję poszczególnych cykli i prac.

Wystawie towarzyszy obszerny katalog ze zdjęciami prac artysty oraz tekstami Jana Berdyszaka, Bożeny Kowalskiej, Janiny Ładnowskiej, Eleonory Jedlińskiej, Sławomira Marca, Stefana Morawskiego i Grzegorza Sztabińskiego.

ROZWAŻANIA NA TEMAT JEDNEJ Z PRAC ZAPREZETOWANYCH NA WYSTAWIE

Łukasz Guzek - Grzegorz Sztabiński i "Lata osiemdziesiąte"


POCZYTAJ TEKSTY O TWÓRCZOŚCI GRZEGORZA SZTABIŃSKIEGO

Sławomir Marzec - Malarstwo Grzegorza Sztabińskiego jako rodzaj wizualnej refleksji

Ewa Bromberkowska - Grzegorz Sztabiński w Studio

Wystawa Między-rzeczy" Galeria XX1 w Warszawie (2005) - kurator Karzimierz Piotrowski